دامنه های طلایی

مشاهده همه

چرا باید دامنه های برتر و رند بخریم؟

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (3 votes, average: 5٫00 out of 5)

حتما برای شما هم این سوال پیش آمده که چرا با وجود این همه دامنه و امکان ثبت هزاران دامنه موجود باز می بایست دامنه های برتر و رند بخریم؟ سعی کردم در این مقاله در مورد این موضوع کمی صحبت کنم تا بتوانم نظر شما را نسبت به این قدم بسیار مهم در راه اندازی سایت جلب کنم.

اگر از بازدیدکنندگان مجموعه سایت های ما باشید, حتما مقاله های مربوط به خرید دامنه را در آموزش های گروه طراحی سایت آوا خوانده اید, اگر نه پس پیشنهاد می کنم این مقاله را تا انتها بخوانید و اگر متوجه اهمیت انتخاب دامنه نشدید دوباره بخوانید!

دامنه های برتر

دامنه چیست؟

همه ما بخوبی می دانیم دامنه (Domain) چیست, نیازی به توضیح خاصی در این مورد نیست, فقط بدانید دامنه سایت شما, شناسنامه شماست. تمامی بازدیدکنندگان و دنبال کنندگان سایت شما, از این پس شما را با این دامنه خواهد شناخت پس حتما برای شما مهم است که شما را با چه نامی صدا میزنند.

اهمیت دامنه

تمامی مشتریان ما با این موضوع آشنایی دارند که انتخاب دامنه چقدر اهمیت در راه اندازی سایت دارد, ساده بگویم دامنه شما کلید درب ورود به دنیای اینترنت است و اگر بدنبال کسب درآمد و راه اندازی یک سایت با سئو عالی هستید پیش از شروع باید در انتخاب دامنه حساسیت بسیار زیادی داشته باشید.

انتخاب دامنه و پسوند دامنه ها

این روز ها شاهد افزایش بسیار بالای پسوند های دامنه (com, ir, net, org,…) هستیم, سوالی که بسیاری از کابران از ما میپرسند این است که آیا می توانند سایت خود را با هر پسوندی که میخواهند راه اندازی کنند؟ جواب من بله است, اما در اینصورت که شما به آینده سایت خود اهمیتی نمی دهید و فقط می خواهید یک سایت داشته باشید…

پسوند دامنه مانند نام آن مهم است, اگر می خواهید سایت بین المللی یا چند زبانه راه اندازی کنید حتما از پسوند com استفاده کنید, اگر سایت شما در زمینه نتورک است از پسوند net استفاده کنید و اگر ارگان دولتی هستید پیشنهاد من پسوند org است. اما در ایران بهترین انتخاب شما می تواند دامنه IR باشد.

توجه کنید که پسوند co برای کشور کلمبیاست و ربطی به company ندارد و عدم توجه به این امر می تواند نمره منفی در سئو سایت شما داشته باشد.

پیشنهاد میکنم حتما برای خرید دامنه از پیشتیبان سایت خود کمک بگیرید.

خرید دامنه های برتر و رند

دامنه های رند مانند شماره تلفن رند یک مزیت بسیار مهم دارد و آن حک شدن در ذهن کاربر است, از خرید دامنه های سخت چه از نظر نوشتاری و چه از نظر تلفظ خودداری کنید, به سایت های بزرگ دقت کنید نام های آنها در تلفظ و نوشتار یکی است و حتی از نظر نوشتاری بسیار ساده اند مانند گوگل Google, آمازون Amazon, یا سایت های ایرانی دیجی کالا Digikala

خرید دامنه گران قیمت

سایت های بسیار زیادی در زمینه فروش دامنه راه اندازی شده اند که هزینه های بسیار بالایی برای فروش دامنه خود در نظر گرفته اند, نمیتوان گفت که این هزینه صحیح است یا غلط چون حق انتخاب با خود شماست, ما سعی کردیم در سایت فروش دامنه های برتر و رند قیمت فروش دامنه ها را پایین در نظر بگیریم. اما یک ضرب مثل جالب هست ” هرچقدر پول بدی, آش میخوری!

انتخاب دامنه مناسب

چند نکته در انتخاب دامنه وجود دارد که بهتر است بدانید و به آن عمل کنید؛

  1. دامنه کوتاه و روان بخرید
  2. دامنه مناسب با فعالیت و موضوع سایت بخرید
  3. از پسوند های رایج و معتبر استفاده کنید (com, ir, org, net)
  4. دامنه خود را با املا و نوشتار صحیح ثبت کنید

 

جمع بندی خرید دامنه

تمام این ها رو گفتیم تا شما برای انتخاب دامنه مناسب و کارآمد راهنمایی کرده باشیم, امیدوارم با خواندن این مقاله نظر شما را نسبت به خرید دامنه های برتر جلب کرده باشیم. سوال یا درخواستی داشتید می توانید از طریق تلگرام و فرم موجود در صفحه تماس با ما مطرح کنید, خوشحال میشم با شما آشنا شم.

مطالب پیشنهادی